کفپوش- ایده های نو و نحوه انتخاب سطح مناسب

یکی از مهمترین نکات برای زیباسازی دکوراسیون هر خانه انتخاب کفپوش مناسب است. در این مقاله به انواع مختلف هر کفپوش و استفاده آنها خواهیم پرداخت.

همه می خواهند از متراژ خانه خود حداکثر استفاده را ببرند و کار آمد کردن زیرزمین شما به عنوان فضای زندگی مناسب راهی عالی برای انجام این کار است. برای اینکه سطح خود را به فضایی زیبا تبدیل کنید، باید از کفپوش شروع کنید. انتخاب کفپوش مناسب در سطح منزل قوانین متفاوتی نسبت به اتاق ها دارد. اگر انتخاب اشتباهی داشته باشید، ممکن است زیبایی ممکن را  از دست بدهید . به همین دلیل است که ما مقدمات را فراهم کرده‌ایم تا بهترین ایده‌های کف‌پوش زیرزمین را برای خانه‌تان به شما ارائه دهیم. گزینه‌های بسیار بیشتری برای کفپوش مناسب در فضای زیرزمینی شما نسبت به سال‌های گذشته وجود دارد.

چگونه می خواهید از سطح منزل خود استفاده کنید؟

اگر می خواهید از زیرزمین خود برای یک محل کار یا یک اتاق بازی استفاده کنید، کفپوش هایی مانند بتن رنگی، وینیل یا مشمع کف با دوام و تمیز می خواهید. قصد دارید زیرزمین خود را به فضای زندگی دنج تری تبدیل کنید؟ به کفپوش لمینت، فرش یا چوب پنبه نگاه کنید. این زمان همچنین زمان آن است که کمی در مورد میزان نگهداری از کفپوش خود تحقیق کنید.

 اگر سریع‌ترین و ارزان‌ترین سطح را می‌خواهید، به سادگی کف بتنی خود را رنگ کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که در مناطق پر رفت و آمد فرسوده می شود و ممکن است هر چند سال یک بار نیاز به بازسازی داشته باشد. شاید شما به کفپوشی که از خانه شما بزرگتر است نیاز داشته باشید.اگر چنین است، کاشی و سرامیک ممکن است راه حلی مناسب برای شما باشد. که این ها به اولویت و بودجه شما بستگی دارد. خانه شما اعتبار و ارزش شما است پس کاری را انجام دهید که به نظر درست خواهد بود.

ایده های نو کفپوش برای مکان های مختلف

انتخاب هایی که با آنها روبرو خواهید شد بسیار پیچیده تر و شیک تر از آن چیزی هستند که انتظار دارید. عملاً به بیشتر از هر سطح دیگری در خانه شما گزینه های زیادی برای سطح شما وجود دارد. کفپوشی که باید از آن دوری کرد، چوب طبیعی است، زیرا در برابر تغییرات دما و رطوبت حساس است. کفپوش چوبی طبیعی گران است و خطر تاب برداشتن و ترک خوردن آن در نصب زیرزمین، آن را به خطر بزرگی تبدیل می کند. اما اگر علاقه به کفپوش چوبی دارید ، نگران نباشید.میتوانید از کفپوش های طرح چوب استفاده کنید.

کفپوش چوبی مهندسی شده

چوب مهندسی شده یک روکش نازک از چوب طبیعی است که به هسته تخته سه لا متصل می شود. انتخاب های سبک در این بخش بسیار زیاد است و گزینه های طولانی مدت، تمیز کردن آسان و نصب آسان، بسیاری از این کفپوش های ساخته شده را انتخاب می کنند.

کفپوش لمینیت

مشابه چوب مهندسی شده، کفپوش لمینت از یک روکش رزین پلاستیکی متصل به هسته تخته سه لا تشکیل شده است. لمینیت می تواند فریبنده باشد، زیرا بسیاری از نمونه ها شبیه چوب واقعی، کاشی و سرامیک یا سنگ هستند و آن را برای کسانی که بودجه کمتری دارند و همچنان خواهان ظاهری مجلل از مواد طبیعی هستند، مطلوب میکند.

کفپوش کاشی سرامیک

کاشی به دلیل دوام و تنوع بسیار زیاد ، یک انتخاب محبوب برای کفپوش زیرزمین باقی می ماند. علاوه بر طیف گسترده ای از الگوهای طبیعی موجود، کاشی و سرامیک به دلیل ماهیت آب گریز آن مورد توجه قرار می گیرد، اما در صورت تراکم می تواند لغزنده شود، بنابراین پوشش ضد لغزش را در نظر بگیرید.

کفپوش کاشی وینیل

کاشی وینیل برای کسانی که خودشان نصب را انجام می دهند یا کسانی که بودجه کمی دارند، انتخاب عالی است. کاشی ها دارای الگوها و رنگ های متعددی هستند که متناسب با هر دکوری هستند و گزینه های خود چسب نصب و تعویض آسان را امکان پذیر می کنند.

کفپوش چوب پنبه

محبوبیت این ماده نرم و سازگار با محیط زیست، در حال افزایش است. چوب پنبه به طور طبیعی در برابر باکتری ها و آب مقاوم است و آن را به انتخابی ایده آل برای زیرزمین های مرطوب تبدیل می کند. چوب پنبه ممکن است خراشیدگی و فرسودگی شدید را نشان دهد،  با این حال، جایگزینی آن نسبتاً ارزان است.

کفپوش لینولئوم

اگر خواهان دوام با بودجه هستید، مشمع کف اتاق ممکن است انتخابی برای شما باشد. این کفپوش که در رنگ ها و الگوهای غنی موجود است، ماندگاری طولانی دارد، به طور طبیعی آنتی باکتریال است و نگهداری آن آسان است. به علاوه، سازگار با محیط زیست و مقاوم در برابر رطوبت است.

فرش و موکت

ایده فرش در زیرزمین ممکن است برخی از افراد را دچار تنبلی کند، اما گرم بودن آن و تنوع زیاد سبک‌ها و گزینه‌های اقتصادی آن همچنان آن را به یک گزینه محبوب برای کفپوش زیرزمین تبدیل می‌کند. در حالی که برخی نگران حساسیت فرش‌ها به رطوبت هستند، فرش‌های مقاوم در برابر رطوبت در دسترس است و بسیاری از فرش‌های مصنوعی مقاومت در برابر کپک و خوردگی هستند.

بتن

کفپوش بتنی تا حدودی به دلیل سبک مینیمالیستی و همچنین به دلیل قیمت پایین آن در حال حاضر رواج دارد. با کمال تعجب، بتن گزینه های مختلفی را ارائه می دهد، از رنگ اکریلیک گرفته تا لکه گرفته تا پوشش اپوکسی را پوشش می دهد. بتن هر دو تا پنج سال یکبار نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

مطمئن شوید که سطح شما آماده کفپوشی است!

هنگام افزودن کفپوش به سطح باید ملاحظات ویژه ای در نظر گرفت. رطوبت واضح ترین مسئله است ، اما مسائل دیگری وجود دارد که باید قبل از ورود کفپوش شما حل شود. اگر زیرزمین شما مانند اکثر موارد است، کانال های هوا برای سطوح بالایی شما در سقف شما قرار می گیرند. شما باید ضخامت کفپوشی را که اضافه می کنید در نظر بگیرید .حتی چند سانت می تواند خانه شما را از ارتفاع سقف مورد نیاز شهر شما خارج کند. اگر شرایط شما چنین باشد، گزینه‌های با مشخصات پایین در دسترس هستند. بسیاری از ما به تراز بودن دال بتنی که کف منزل است فکر نمی‌کنیم، مگر اینکه شیب شدیدی داشته باشد. هنگام نصب کفپوش روی بتن، حتی شیب ها و ایرادات جزئی نیز می تواند پروژه تمام شده را تحت تاثیر قرار دهد.

 اگر کف تراز است، می‌توانید ترک‌های جزئی را با یک درزگیر الاستومری برای بتن وصله کنید. زیرزمین شیبدار به این معنی که در هر 3 متر بیش از  4 سانتی متر شیب دارد. این امر مستلزم آماده سازی بتن قدیمی و پیروی از دستورالعمل های سازنده است، اما اگر به درستی انجام شود، پایه سطحی را خواهید داشت که برای نمایش کفپوش جدید خود نیاز دارید. 

رفع هر گونه رطوبت در سطح شما شرط لازم برای نصب کفپوش بدون توجه به نوع آن است. هیچ‌کس نمی‌خواهد یک کفپوش زیبا را نصب کند، فقط برای اینکه در اثر رطوبت، کپک و پوسیدگی آسیب ببیند. هوای مرطوب خانه شما سنگین است و به طور طبیعی به زیرزمین فرو می‌رود، جایی که در برابر کف دال بتنی متراکم می‌شود. یک رطوبت‌گیر می‌تواند به جلوگیری از این نوع مشکل رطوبت کمک کند.

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

جهت دریافت مشاوره رایگان

فرم زیر را تکمیل کنید

در اسرع وقت، مشاوران ما با شما در تماس خواهد بود.

تهران رنویت

گروه فنی مهندسی  تهران رنویت  با هدف فعالیت صحیح و اصولی در زمینه صنعت ساختمان سازی تشکیل گردید. گروهی از مهندسین خوش فکر که هر کدام بیش از ده سال در حوزه های مختلف صنعت ساختمان فعالیت داشته اند، اینبار با ایده ای نو و رویکردی متفاوت در مجموعه تهران رنویت گرد هم آمده اند تا بتوانند با اتکا به تجربه، دانش و مهارت جمعی خود، در جهت اعتلای این هنر اصیل و این صنعت متعالی، به سهم خود قدمی بردارند.