ترند طراحی اتاق نشیمن در سال 2022

ترفند های جدیدی هرساله به چشم انداز ترند طراحی داخلی وارد می شود و سال 2022 نیز ایده های کم نظیری به دنیا معرفی شد. به طور خاص، امسال تاکید بر روند اتاق نشیمن وجود دارد.

ترفند های جدیدی هرساله به چشم انداز ترند طراحی داخلی وارد می شود و سال 2022 نیز ایده های کم نظیری به دنیا معرفی شد. به طور خاص، امسال تاکید بر روند اتاق نشیمن وجود دارد. امروز تصمیم گرفتیم با نگاهی دقیق تر به موضوع ترند طراحی در سال 2022 بیندازیم. برای آشنایی با این ترندهای جدید اتاق نشیمن و نکاتی در مورد چگونگی ایجاد چیدمان و طراحی در خانه خود، تا آخر با ماه همراه باشید.

ترند طراحی صندلی های رنگارنگ

اگر امسال یک ترند طراحی وجود داشته باشد که برای عموم افراد جالب توجه باشد، ترند صندلی های رنگارنگ است. این روزها، مبل‌ها، صندلی‌های برجسته همگی در مجموعه‌ای از سایه‌های پررنگ هستند که مدتی است ندیده‌ایم. به طور خاص، رنگ‌های جواهری مانند قرمز یاقوتی، سبز زمردی و آبی یاقوت کبود  رنگ‌هایی هستند که توجه اکثریت را به خود جلب می کنند. اگر می‌خواهید ترند صندلی‌های رنگارنگ را بررسی و در نهایت برای نشیمن خود اعمال کنید، یک نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. هر کدام از مبلمانی را که برای رنگارنگ کردن فضا انتخاب می کنید، باید متناسب با بخشی از اتاق باشد. بهتر که با استفاده از رنگ های خنثی در سایر قسمت های طراحی خود، رنگ های پررنگ را متعادل کنید. سایه‌های خنثی به چشم مکانی برای استراحت می‌دهد و به طور کلی باعث می‌شود که طرح خسته کننده نشود.

ترند طراحی متناسب کردن سقف با فضای نشیمن

اهمیت به تناسب سقف با محیط در طول سال‌ها کاهش یافته است ولی به نظر می‌رسد که قرار است بازگشت بزرگی داشته باشند. با این فرق که این بار، ترندها برای طراحی سقف نسبت به قبل رو به رنگهای تیره تر رفته است. تاکید بیشتر بر قهوه ای تیره، سیاه و خاکستری است که در گذشته چندان رایج نبوده است. ما طراحان هم این دسته رنگها را دوست داریم. با این حال، نباید اجازه دهید که تنها رنگهای تیره در فهرست طراحی شما باشند. نکته کلیدی در اینجا این است که شما رنگ هایی را که در قسمت های دیگر در اتاق  مثل دیوارها و کف استفاده کرده اید با رنگ سقف خود متناسب کنید. مانند آنچه در تصویر بالا می بینید، ترکیب کنید. علاوه بر این، باید از موادی فراتر از رنگ استفاده کنید. کاغذ دیواری یا برچسب های موقت روی سقف شما جلوه خوبی خواهند داشت.

ترند طراحی خلاقانه دیوار در مقیاس بزرگ

در سال 2022، آثار هنری سر و صدای زیادی به پا کرد. به ویژه، ما شاهد تاکید بر چاپ های در مقیاس بزرگ هستیم. سبک‌های فعلی طراحی دیوارهای بزرگ، از نظر زیبایی بسیار چشم نواز هستند. این روزها، دیدن چاپ هایی که بهترین بخش از کل دیوار را به عنوان نقطه قابل توجه اتاق نشان می دهند، بسیار فراگیر. با این حال، عقل متعارف بیان می‌کند که آثار هنری باید چهار هفتم دیواری را که روی آن قرار می‌گیرند، اشغال کند. برای تعیین این ابعاد، با اندازه گیری طول و عرض دیوار شروع کنید. سپس هر عدد را در 0.571 ضرب کنید که به عنوان اعشار چهار هفتم است.

ترتیبات هوشمندانه در فضای نشیمن

آخرین ترند که در این قسمت در مورد آن صحبت می کنیم، چیدمان هدفمند مبلمان است. روزهایی که می توان کاناپه را به دیوار فشار داد و یک غار فضایی در وسط اتاق گذاشت، گذشته است. سال 2019 همه چیز در مورد ایجاد چیدمان اتاق به این صورت است که از نقطه نظر عملکردی منطقی باشد، و همچنین از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر به نظر برسد. از نظر اینکه چه چیزی یک چیدمان کاربردی را در اتاق نشیمن تشکیل می دهد، همه چیز در مورد ایجاد محیطی است که اکثریت را علاقه اکثریت را به خود جلب کند. با اضافه کردن یک فرش با اندازه مناسب برای کمک به فرش کردن فضا شروع کنید. یک فرش مناسب جذابیت بصری بیشتری را به اتاق اضافه می کند. سپس، صندلی خود را حول یک قسمت قابل توجه مرکزی مانند شومینه یا تلویزیون بچینید. نظر شما در مورد این ترندهای اتاق نشیمن برای سال 2022 چیست؟

آنچه در این مطلب خواهید خواند: