بازسازی تخصصی ساختمان

نیازی به تخریب بنای قدیمی و دفن خاطرات بچگی نیست

بازسازی ساختمان

هر ساختمان پس از سالها استفاده فرسوده شده و نشاط و شادابی خود را از دست می دهد و نیاز شما بازسازی ساختمان است.این فرسودگی شامل کالبد بنا، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی و سایر تجهیزات مورد استفاده در آن میگردد. این همان زمانی است که بنا نیاز به بازسازی ساختمان و تعمیرات اساسی دارید. همچنین طرح و نقشه ساختمان نیز با گذشت زمان مفاهیم و کارایی اولیه خود را از دست داده و بسیاری از اوقات نیاز به تجدید نظر و بازطراحی دارد. از آنجا که فرایند بازسازی ساختمان تفاوت های بسیاری با فرایند احداث بنا دارد، لذا ورود به این عرصه بدون دارا بودن دانش تخصصی و مهارت کافی ، به هیچ وجه جایز نبوده و مخاطرات بسیاری در پی خواهد داشت. تهران رنویت با دارا بودن مهندسین توانمند و متخصص در زمینه باز طراحی و بازسازی ساختمان، این خدمات ارزشمند را بصورت حرفه ای به مشتریان عزیز ارائه مینماید.

بازسازی ساختمان تهران رنویت

اطمینان از یکپارچگی ساختاری

دیوارها را نباید بدون مشورت با یک مهندس سازه که در ساختمان های تجاری تخصص دارد، برداشت. هیچ‌کس نمی‌خواهد صدها میلیون برای بازسازی سرمایه‌گذاری کند تا سقف به دلیل بی‌ثباتی سقوط کند.

همچنین این زمان خوبی برای بررسی فونداسیون ساختمان و اطمینان از سالم بودن طبقات بالاتر از سطح زمین است. علاوه بر این، نیازهای مالک  را در نظر بگیرید – مناطقی که ممکن است تجهیزات سنگین را در خود جای دهند باید تقویت شوند.

بهبود بهره وری انرژی

ساختمان‌های قدیمی معمولا دارای پنجره‌های قدیمی و حفره های زیادی هستند که می‌تواند هزینه زیادی در گرمایش و سرمایش داشته باشد. تعمیرکاران باید به دنبال جایگزینی نسخه های تک جداره با نمونه های دو یا حتی سه جداره باشند. همچنین شما به عنوان تعمیر کار می‌توانید پنجره‌های بزرگ‌تری را انتخاب کنید تا نور طبیعی بیشتری وارد کنید.

یک اصلاح انرژی انجام دهید تا تمام راه‌های ساخت یک بازسازی تا حد امکان سازگار با محیط زیست را بیابید. متخصصان ساختمان می توانند پوشش ساختمان را ارزیابی کنند و فرصت هایی را برای به حداکثر رساندن بهره وری انرژی بیابند. این رویکرد برای مدیریت انرژی می تواند به سرمایه گذاران و سازندگان به طور یکسان ارزیابی مبتنی بر داده از پروژه ارائه دهد.

تعمیر لوله کشی و HVAC

هنگام بازسازی یک ساختمان قدیمی، برخی چیزها پایه و اساس را تشکیل می دهند و ابتدا باید به آنها توجه کرد. کانال های HVAC  را بررسی کنید و مطمئن شوید که لوله کشی مطابق با قوانین مدرن است و نیازها را برآورده می کند.

برخی از مشاغل برای استفاده از برای فرآیندهای ماشینی به خطوط آب در سراسر ساختار نیاز دارد. در قسمت های حمام و آشپزخانه به لوله کشی نیاز دارند. داشتن ایده ای از چیدمان نهایی بازسازی به افراد امکان تصمیم گیری بهتری برای انجام پروژه می‌دهد.

افزودن قابلیت های جدید و پیشرفته

ساختمان‌های تجاری امروزی باید قابلیت دسترسی به اینترنت پرسرعت و سازگاری با اینترنت اشیاء را داشته باشند.

شخصی در حال خرید یک ساختمان است معمولا به دنبال ساختمانی است که نزدیک کابل های فیبر نوری قرار دارد. مناطقی که در آن نوسازی زیادی در حال حاضر در حال انجام است به فناوری نیاز دارند. کابل‌ها باید در داخل ساختمان اجرا شوند تا اطمینان حاصل شود که کل ساختار برای استفاده‌های فنی آینده سیم‌کشی شده است.

ساختمان ها همچنین می توانند برای ترکیب فناوری هوشمندی که گرمایش، روشنایی و سایر عملکردهای حیاتی را خودکار می کند، سازگار شوند. با برآورد 40 درصد از کل مصرف انرژی در یک ساختمان که صرفاً به روشنایی است، این ویژگی ها یک برد سریع برای صاحبان املاک و مستاجران فراهم می کند. با یک سیستم نورپردازی ایده آل می‌توان هزینه های مربوط به مصرف انرژی برای روشنایی را تا مقدار قابل توجهی کاهش داد.

حفظ ویژگی های تاریخی سازه

یک بررسی از هزاره ها نشان داد که حدود 97٪ افراد از ارزش حفظ ساختمان های قدیمی را قدردانی می کنند. آنها از استفاده مجدد از آنچه در حال حاضر موجود است به جای ساختن جدید پشتیبانی می کنند. تاریخ این را ثابت می کند که انسان به شهرهای بزرگ مهاجرت کرده و خانه های قدیمی را احیا می کند تا اینکه به حومه شهرها نقل مکان کند و خانه های جدیدتر بخرد.

یکی از دلایلی که مردم دوست دارند ساختمان های قدیمی را بازسازی کنند این است که آنها اغلب دارای عناصر منحصر به فردی هستند که در سازه های جدیدتر نمی توان آنها را یافت، مانند ستون های چوبی حکاکی شده با دست روی راه پله ها یا پنجره های شیشه ای رنگارنگ.

بازسازی‌کنندگان باید به آنچه که ساختمان را منحصربه‌فرد می‌کند نگاه کنند تا بتوانند المان هایی که به شخصیت سازه می‌افزاید را پیدا کرده و از حذف کردن آنها در پروسه بازسازی خودداری کنند. ممکن است نمایاندن یک دیوار آجری قدیمی به شخصیت سازه بیافزاید.

جهت ثبت درخواست مشاوره و خدمات کلیک کنید

جهت دریافت مشاوره رایگان

فرم زیر را تکمیل کنید

در اسرع وقت، مشاوران ما با شما در تماس خواهد بود.

تهران رنویت

گروه فنی مهندسی  تهران رنویت  با هدف فعالیت صحیح و اصولی در زمینه صنعت ساختمان سازی تشکیل گردید. گروهی از مهندسین خوش فکر که هر کدام بیش از ده سال در حوزه های مختلف صنعت ساختمان فعالیت داشته اند، اینبار با ایده ای نو و رویکردی متفاوت در مجموعه تهران رنویت گرد هم آمده اند تا بتوانند با اتکا به تجربه، دانش و مهارت جمعی خود، در جهت اعتلای این هنر اصیل و این صنعت متعالی، به سهم خود قدمی بردارند.